قانون شهرداریها

 ماده 100

 ماده 5

 ماده 77


 درباره شهرداری هادیشهر

 چارت سازمانی

 معرفی واحدها و پرسنل

 گردش کار واحدها


اخبار

راه اندازی بخش GIS شهرداری هادیشهر

راه اندازی بخش GIS شهرداری هادیشهر

شهرداری هادیشهر اعلام کرد در حال عملیاتی کردن واحد GIS شهرداری جهت بهره گیری و بروز کردن آمار و اطلاعات شهری می باشیم. هدف از راه اندازی این سامانه دسترسی به اطلاعات بروز شهری جهت برنامه ریزی برای توسعه های آتی شهر می باشد. امید است که این سامانه مقدمه ای برای طرح ممیزی املاک، آمایش سرزمین، ارائه خدمات الکترونیک و منبعی برای دسترسی سریع به اطلاعات و آمار جمعیتی از طریق آمار بعد خانوار باشد.

دکتر جواد رقاقی مسئول راه اندازی بخش GIS شهرداری هادیشهر در این باره گفت : با عملیاتی شدن این طرح اطلاعات کاغذی و در حال مستهلک در شهرداری به روز رسانی شده و قابلیت دسترسی سریع پیدا خواهد کرد. این روش مبنای تصمیم گیری برای اجرای طرح های توسعه آتی و آمایش سرزمین برای برنامه ریزی توسعه پایدار هادیشهر خواهد بود.

لازم به ذکر است سیستم اطلاعات جغرافیایی (Geoghraphic Information System: GIS) مبنای تهیه آمار و اطلاعات شهری از طریق تبدیل داده های خام به لایه ها و نقشه های رقومی و خروجی های تحلیلی-آماری می باشد. امروزه با بهره گیری از این سیستم می توان سامانه های زیادی طراحی و در راستای مدیریت شهری استفاده نمود.

تعداد امتیازات: (5) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (809)
کد خبر: 101
  • راه اندازی بخش GIS شهرداری هادیشهر

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# Aliverdi
خوشحالم که نیروهای متخصص در شهرداری ما هم اجازه فعالیت پیدا کرده اند و از شهردار هم به خاطر خدمات اخیر که در شهر به چشم میخورد کمال تشکر را داریم

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: