قانون شهرداریها

 ماده 100

 ماده 5

 ماده 77


 درباره شهرداری هادیشهر

 چارت سازمانی

 معرفی واحدها و پرسنل

 گردش کار واحدها


اخبار

آغاز بازگشت آزادگان سلحشور

آغاز بازگشت آزادگان سلحشور
روز 26 مرداد سال 1369، ميهن اسلامي شاهد حضور آزادگان سرافرازي بود كه پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههاي مخوف رژيم بعث عراق، قدم به خاك پاك ميهن اسلامي خود گذاشتند. در اين ميان ستاد رسيدگي به امور آزادگان كه در 22 مرداد 69 تشكيل شده بود و به تبادل انبوه اسرا پرداخت. اين ستاد با مساعدت و همراهي ديگر دستگاه ها، تبادل حدود چهل هزار آزاده را با همين تعداد اسير عراقي انجام داد. 

آزادگان، با ايمان راسخ خود در برابر همه فشارهاي جسمي و روحي دشمنان ايستادند و روابط اجتماعي جامعه كوچك اردوگاهي خود را بر پايه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شكنجه هاي مزدوران بعث هراسي به خود راه ندادند.

و امروز يادآور بازگشت غرور آفرين مردان و زنان آزاده اي است كه پس از تحمل سال ها شكنجه و دوري از عزيزان خويش، به وطن بازگشتند و به انتظار ميليون ها ايراني پايان دادند. در اين روز، شكيبايي مادران، پدران، همسران و فرزندان اين آزاد مردان به بار نشست و سال هاي نگراني و شوق ديدار به پايان رسيد  و وعده الهي تحقق يافت: «و بشر الصابرين».

نه تنها استقامت آزادگان در اردوگاه هاي دژخيمانه رژيم بعث، بلكه صبر و پايداري خانواده هاي اين عزيزان ستودني است. عرصه پر بركت دفاع مقدس، صحنه حضور مردان و زنان با ايماني بود كه با پيروي از تعاليم عاليه اسلام و تحت رهبري حكيمانه حضرت امام خميني (ره) توانستند حماسه اي به يادماندني و جاودان از خود به بادگار بگذارند. اينان اگر چه در بازگشت از اسارت، مقتدا و امام خويش را نديدند، اما با نايب بر حق وي ميعادي هميشگي بستند و بر عهد خويش با خون شهيدان پايبند ماندند. آزادگان دلاور و سرافراز با الهام از مكتب انسان ساز اسلام و سيره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگي انقلابي و حماسه ساز حضرت زينب (س) كه اسوه صبر و پايداري بود، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شكوه مقاومت و سرافرازي را بر صحيفه درخشان ايران اسلامي ثبت كنند. بي شك سال ها محروميت اين سرو قامتان تاريخ باعث شد كه آنان امروز بيش از هر فرد ديگري در مسير سبز موفقيت گام بردارند و الگو، اسوه و افتخار ميهن خويش باشند.

شهردار هادیشهر در این خصوص به گزارشگر ما گفت : صبر و پایداری و رشادتهای رزمندگان اسلام و شهدا هرگز از یاد و خاطرمان پاک نخواهد شد چه بسا روزهایی را شاهد بودیم که نزدیک ترین همسنگرانمان مقابل چشمانمان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و اکنون که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به خاطر جان نثاری های دلیر مردانمان افراشته است بر خود وظیفه میدانیم سالروز بازگشت آزادگان میهن اسلامی را تبریک گفته و بر غیرت و اقتدارشان درود بفرستیم.

تعداد امتیازات: (26) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (706)
کد خبر: 104
  • آغاز بازگشت آزادگان سلحشور

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: