قانون شهرداریها

 ماده 100

 ماده 5

 ماده 77


 درباره شهرداری هادیشهر

 چارت سازمانی

 معرفی واحدها و پرسنل

 گردش کار واحدها


اخبار

پیشنهاد فرماندار جلفا برای تغییر نام دو روستای لیورجان و سیه سران

پیشنهاد فرماندار جلفا برای تغییر نام دو روستای لیورجان و سیه سران

به گزارش نصر نیوز، فرماندار شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگاران افزود: به جهت تقدس نام مهدی(عج) در بین اقشار مختلف جامعه و از سوی دیگر به دلیل نام گذاری شهرهای علمدار و گرگر به نام هادیشهر پیشنهاد نامگذاری لیورجان و سیه سران به نام مهدی شهر امری مبارک و زمینه ای برای تقویت مسائل فرهنگی و ادبی در نامگذاری شهرها و تکریم ارزش های دینی خواهد بود.

مختار سیفی افزود: بعد از قطعی شدن تبدیل این روستاها به شهر و انجام مراحل قانونی این نامگذاری صورت می گیرد.

وی گفت: عزاداری های ماه محرم و صفر همچون سایر نقاط کشور با شور خاصی از سوی عاشقان حسینی در سراسر شهرستان جلفا انجام می شود.

سیفی ابراز داشت: عزاداری مردم روستاهای سیه سران و لیورجان که با اتحادی ویژه و با برگزاری آئین علم گردانی برگزار می شود، در سال گذشته جزو هفت آیین عزاداری آذربایجان شرقی در ششمین اجلاس سراسری شورای عالی ثبت کشور با موضوع بررسی پرونده های آیین های عاشورایی، تصویب و به ثبت رسید.

فرماندار شهرستان جلفا عزاداری های شهرستان جلفا را به دور از بدعتهای نامناسب عزاداری از جمله قمه زنی و سایر حرکات به دور از شأن عزادار حسینی خواند و افزود: باید به این نقطه توجه کنیم که تقویت شور و شعور حسینی لازمه قدم برداشتن در راه شهدای کربلا می باشد.

سیفی تاکید کرد: وجود شور و شعور در عزای امام حسین(ع) و آگاهی از اهداف آنحضرت برای قیام که همان زنده نگه داشتن ارزش های الهی بویژه امر به معروف و نهی از منکر بوده است موجب کاهش مشکلات اجتماعی در جامعه خواهد شد.

وی در پایان از تمامی عزاداران شهرستان جلفا به جهت برپایی باشکوه دستجات حسینی قدردانی کرده و گفت: آگاهی عزاداران در برابر تهاجم فرهنگی معاندان نظام جمهوری اسلامی ایران و معاندان اسلام که سعی در رخنه و ایجاد بدعت در دستجات عزاداری حسینی دارند امری مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

تعداد امتیازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1015)
کد خبر: 8
  • پیشنهاد فرماندار جلفا برای تغییر نام دو روستای لیورجان و سیه سران

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: